Spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej w grupie I Krainie Kubusia Puchatka

Dnia 4 maja Krainę Kubusia Puchatka odwiedził wyjątkowy gość tata Filipka, który pracuje jako strażak.

Podczas spotkania pan Bartek w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej pracy oraz przekazał wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a także w jakich okolicznościach trzeba wzywać Straż Pożarną wskazując numer 998 oraz 112. Dzieci dowiedziały się również, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też usuwają skutki wypadków samochodowych, pomagają w usuwaniu połamanych drzew podczas wichur oraz wypadków samochodowych a nawet ratują zwierzęta. Dzieci poznały sprzęt, jakim strażacy posługują się w codziennej pracy. Tata Filipka zaproponował wspólne zaśpiewanie piosenki “Pali się”, co sprawiło wszystkim wiele radości. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm strażacki i zrobić z gościem pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały serdecznie za tak miłe i pouczające spotkanie.

Małgorzata Wilkowska