Spotkanie czytelnicze

„W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:

starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”…

W czwartek 11.05.2023r. przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta odwiedziły bibliotekę.  Na początku pani Ewa rozmawiała z  czterolatkami  na temat różnych książek znajdujących się w bibliotece i tego,  czego możemy się  z nich dowiedzieć. Było to wstępem do  wysłuchania opowiadania pt.  „ Kajtek, Uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary” Jennifer Berne.  Kajtek, tytułowy bohater zafascynowany jest  czytaniem.  Kiedy zaczynają mu się mylić literki, idzie do doktora Sokoli Wzrok i dostaje okulary. Pozostałe szpaki wyśmiewają się z niego i przezywają. Chwila nieuwagi sprawia, że  Kajtek wpada w  pułapkę. Wiedza zdobyta z czytanych książek oraz okulary pomagają mu wyjść z opresji. Po wysłuchaniu  opowiadania dzieci uświadomiły sobie, że należy szanować i tolerować osoby wyglądające inaczej, nie wolno się z nikogo wyśmiewać.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki pokolorowały przygotowane przez panią Ewę papierowe oprawki.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

Barbara Długołęcka