Bezpieczne ferie zimowe

Policjanci z KMP w Ostrołęce spotkali się z przedszkolakami w dniu 10.02.2023r. i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku „Bezpieczne ferie”. Podczas przeprowadzonych zajęć policjanci przypomnieli dzieciom jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas. Omówili zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, cyberprzemocy, kontaktów z osobami nieznanymi. Rozmawiano również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczulano jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli numery alarmowe. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci wykazywały bardzo duże zainteresowanie, zadawały pytania jak również dzieliły się wiedzą jaką pozyskały dotychczas.

Joanna Krajewska