„Choinka na ludowo”

W piątek 02.12.22r. na dziedzińcu D.H. Handlowiec odbyło się spotkanie przy „Choince na ludowo”. Przez wiele lat inicjatywa strojenia przez przedszkolaki z Ostrołęki drzewka świerkowego w dekoracje nawiązujące do naszych świątecznych tradycji regionalnych sprawiała nam wiele radości. Po długiej przerwie znowu mogliśmy się spotkać, aby wspólnie z naszymi przyjaciółmi z ostrołęckich przedszkoli podkreślić przywiązanie do kultury kurpiowskiej i kontynuować krzewienie regionalnych tradycji wśród dzieci oraz społeczności lokalnej. Spotkanie przy „Choince na ludowo” odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze, sprawiły to dzieci śpiewające kolędy i pastorałki, dekorujące drzewko świerkowe oraz Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom: dzieciom i paniom z Przedszkola Miejskiego Nr 7 Tęczowej Krainy, Przedszkola Miejskiego Nr 8 Krainy Radości, Przedszkola Miejskiego Nr 13 Krainy Przygód, Przedszkola Miejskiego Nr 16 Krainy Odkrywców, Przedszkola Miejskiego Nr 18 Krainy Zaczarowanej Lokomotywy, Przedszkola Miejskiego Nr 17 Krainy Misiów. Dziękujemy za piękną „Choinkę na ludowo”, za wspólne spotkanie pełne radości i uśmiechu, oraz zaangażowanie w popularyzowania świątecznych tradycji kurpiowskich. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć!

Beata Bywald