„Czytamy z sercem”

We wtorek 03.10.23r. dzieci z Krainy Misia Ruperta odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną , filia nr 3. Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Czytamy z sercem”,  która łączy w sobie obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, a także poszerzanie wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego.

Pięciolatki w skupieniu obejrzały teatrzyk pt. „Serce Misia”. Następnie rozmawiały z panią Ewą o konieczności dbania o ten organ. Dowiedziały się, że prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna korzystnie wpływa na pracę układu krążenia. Wysłuchały odgłosów bijącego serca i samodzielnie pokolorowały serce. Do przedszkola wróciły z czerwonymi balonami, oczywiście w kształcie serca.

Barbara Długołęcka