Dzień Dinozaura

Przedszkolaki z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów i III Krainy Koralgola dnia 27 i 28 lutego 2023r poprzez zabawy pozyskiwały informacje na temat życia dinozaurów. Obejrzały filmiki edukacyjne, książki i atlasy, z których dowiedziały się, że kiedyś te gady stąpały po Ziemi. Dowiedziały się jak żyły te ulubione przez nich zwierzęta oraz kim jest paleontolog. Podczas zabaw rozwiązywały krzyżówkę – na podstawie rysunków odgadywały wyrazy, a rozwiązaniem tej krzyżówki był wyraz dinozaur. Dzień dinozaura był świetną okazją, aby dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, ponieważ dzięki ułożonym na dywanie strzałkom pokonywały zakodowaną drogę do wyznaczonego celu ,,jaj dinozaura”. W zabawie tej dzieci doskonaliły przeliczanie i znajomość kierunków ,,do przodu”, ,,w prawo”, ,,w lewo”. Rozwiązywały zadania doskonalące logiczne myślenie, spostrzeganie oraz sprawność manualną podczas pracy plastycznej, gdy wykonywały przestrzenne i płaskie dinozaury.

Martyna Kaczyńska