Dzień guzika

Dnia 12.12.2022r. dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów obchodziły Dzień Guzika. Nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca roku, a guziki liczy się tuzinami lub groszami, na które składa się 12 sztuk. Tak nietypowy dzień jest wspaniałą okazją do realizowania zabaw, podczas których przedszkolaki dobrze się bawią i jednocześnie uczą. Pomysłów na wykorzystanie guzików jest nieskończenie wiele. Dzieci podczas zabaw z guzikami ćwiczyły przede wszystkim umiejętności matematyczne: dobierały guziki w pary, układały guziki od najmniejszego do największego, kolorowały tyle guzików, ile wskazywała cyfra, uzupełniały rozpoczęte rytmy z kolorowych guzików. Dodatkowo bawiliśmy się z guzikami przy muzyce, układając je na różnych częściach ciała, na prawym ramieniu, na lewym ramieniu, na prawej stopie, na lewej stopie. Dzieci wędrowały z guzikami na głowie tak, aby nie spadały na podłogę. Pobudzając swoją wyobraźnię przedszkolaki odpowiadały na pytanie ,, Do czego może służyć guzik ?”. Zabawa guzikami może być naprawdę interesująca.

Marzena Bialik