DZIEŃ KSIĄŻKI

Dnia 25 kwietnia 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W tym dniu  dzięki prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Poznały wiele nowych słów, które pojawiały się podczas prezentacji procesu powstawania książek oraz zapoznały się z  zasadami  właściwego korzystania z  książek. Każdy przedszkolak mógł przynieść tego dnia do przedszkola swoją ulubioną książkę i o niej opowiedzieć. Dzieci brały udział  w grach i zabawach edukacyjnych związanych z bohaterami bajek, rozwiązywały zagadki słowne  i obrazkowe, kolorowały obrazki przedstawiające bohaterów bajek, projektowały  swoją wymarzoną lub ulubioną książkę. Prace  dzieci zostały zaprezentowane na tablicach dla rodziców. Z okazji Dnia Książki zorganizowano w przedszkolu zbiórkę książek pod hasłem ”Przyjaciel (Nie)potrzebnej książki” dzięki hojności rodziców i dzieci, grupowe biblioteczki zostały powiększone o nowe, ciekawe pozycje czytelnicze. Udostępniono również w formie plakatu „Złotą listę książek” opracowaną przez  Fundację ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” jest to zbiór ciekawych książek dostosowanych do wieku i wrażliwości dzieci, promujących wzorce właściwych postaw i zachowań. Punktem kulminacyjnym obchodów były spotkania czytelnicze z rodzicami pod hasłem „Mamo, tato poczytaj mi…”. Tego dnia w każdej grupie przedszkolnej gościliśmy rodziców, którzy czytali bajki swoim pociechom. Zachęcamy i zapraszamy rodziców do czytania dzieciom w przedszkolu przez cały rok szkolny.