„Dzień Lasu” w Krainie Kubusia Puchatka i Krainie Gumisiów

Świetną okazją nagłośnienia leśnych spraw był  Dzień lasu, który obchodziły 21 marca dzieci z Krainy Kubusia Puchatka i Krainy Gumisiów.  Przedszkolaki dowiedziały się, że las to potęga i magia, bezcenny zasób i ponadczasowe dobro oraz piękno, które należy szanować i chronić. A co ludzie robią dla lasu? Czy znają go, należycie chronią i rozumieją? O tym i innych leśnych sprawach opowiedział Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Ostrołęka.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się wielu ciekawostek nt lasu, poznały zwyczaje wybranych zwierząt (jelenia, sarny, wilka, dzika, lisa) zamieszkujących lasy w naszej okolicy. Leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt  w nim mieszkających. Dzieci miały okazję obejrzeć owady wyeksponowane w specjalnych szklanych gablotach. Otrzymaliśmy również wspaniałe prezenty –  odblaskowe breloczki z leśnym akcentem oraz piękną budkę lęgową, która z pewnością niedługo stanie się  schronieniem dla ptasiej rodzinki w naszym ogrodzie przedszkolnym.