Dzień matematyki

Dnia 14.03.2023r. dzieci z grupy VIII Krainy Troskliwych Misiów doskonaliły kompetencje matematyczne, rozwiązując różne zadania. Poprzez aktywny udział w zabawach, przedszkolaki utrwalały znajomość podstawowych figur geometrycznych

( koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt). Doskonaliły umiejętność logicznego myślenia podczas zabawy w kodowanie, umieszczając figury w odpowiednich miejscach na macie. Tworzyły zespoły według przedstawionej cyfry na tabliczce; dokładały, przeliczały i odkładały plastikowe nakrętki według ilości kropek na kartonikach. Utrwalały znajomość kierunków – w prawo, w lewo- poruszając się zgodnie              z instrukcją nauczyciela. Ćwiczyły umiejętności grafomotoryczne i spostrzegawczość podczas kolorowania figur geometrycznych, z których ułożony był pajacyk. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy MŁODEGO MATEMATYKA.

Marzena Bialik