Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Przedszkolaki z grupy III oraz VII dnia12.09.2023r. obchodziły  Dzień zdrowia jamy ustnej. Dzieci zapoznały zasady dbania o higienę jamy ustnej.  Obejrzały także animowaną bajkę edukacyjną, która bardzo im się  podobała. Klasyfikowały zdrowe i szkodliwe dla zębów produkty. Oglądały swoje ząbki w lusterkach,  wykonywały ćwiczenia logopedyczne . Dowiedziały się dlaczego warto dbać o jamę ustną, co pomaga i szkodzi zębom oraz jak należy je myć aby pozbyć się wszystkich bakterii. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Kto o zęby dba,  ładny uśmiech ma”

O piękny uśmiech należy dbać codziennie i systematycznie, ale o tym już wiedzą nasze przedszkolaki, które obiecały, że będą myć zęby i unikać słodyczy.

Ewelina Bonus – Chludzińska