Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008r stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci ” The Dot” czyli “Kropka”, w której opowiedziana została historia małej Vashi. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce, uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

W środę 15 września, dzieci z grupy VIII – Krainy Troskliwych Misiów obchodziły DZIEŃ KROPKI.  Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pięknej opowieści.Następnie odkrywały swoje twórcze możliwości i  talenty tworząc własne znaki.  Ich pomysłowość nie miała granic.Podczas wycinania, malowania i lepienia z plasteliny, powstały „kropkowe” dzieła sztuki. Każda praca jest inna i wyjątkowa. Wystawę można oglądać w szatni przedszkolnej.

Nie zabrakło również akcentu muzycznego, dzieci wysłuchały wesołej piosenki o kropce.

Najważniejszym  przesłaniem świętowania –  Dnia Kropki jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Było kolorowo i radośnie.

Małgorzata Wilkowska