„Miej serce i patrzaj w serce!”

2 września 2022 r. podczas finału 11. edycji Narodowego Czytania w całej Polsce będą czytane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – utwory uważane               za manifest polskiego romantyzmu. Przedszkole Miejskie nr 17 „Kraina Misiów” już po raz drugi bierze udział w tej społecznej kampanii promującej czytelnictwo. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości, oraz oczywistej wartości kontaktu młodego odbiorcy z żywym słowem. W naszym przedszkolu odbyło się głośne czytanie  jednej z ballad – „Powrót taty” , czytanej przez panią wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 17 „Kraina Misiów” – p. I. Ciecierską. Pomimo upływu czasu tekst utworu nie stracił nic ze swej aktualności. Uczy nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością, dobrem, prawdą, że nie wolno nam stracić wrażliwości                     na krzywdę dzieci. Lekturze towarzyszyły rozmowy o balladzie i o tym, jak odbiera je współczesny, młody czytelnik w tym – przedszkolak. Spotkanie przebiegło        w miłej atmosferze, pełne mądrych, życiowych rad. Następnie uczestnicy spotkania wykonali dowolną techniką prace plastyczne, które odzwierciedliły ich subiektywne emocje i odczucia związane z utworem,                do każdej z prac został przybity stempel otrzymany z Kancelarii Prezydenta RP.