,,Miodowy Dzień” w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance gr.III i VIII

7 października 2024 r. dzieci z grupy III i VIII spędziły poniedziałkowe przedpołudnie w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Lipiance.

Przedszkolaki poznały sekrety ula czyli tajniki życia rodziny pszczelej, zwiedziły bio-ogród, wzięły czynny udział w warsztatach robienia miodowych ciasteczek oraz własnoręcznie wykonały świeczkę z wosku pszczelego.

Jedną z wielu atrakcji była możliwość przymierzenia stroju pszczelarza oraz obejrzenie przyborów, jakich używa w swojej pracy. W oczekiwaniu na wypieki dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Spotkanie zakończyło się degustacją pachnących, miodowych ciasteczek oraz podsumowaniem wiedzy na temat życia pszczół. Każdy przedszkolak otrzymał medal przyjaciela pszczół.

Serdecznie dziękujemy paniom z Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance za mile spędzony czas.

Ewelina Kwaśny