Muzeum Kultury Kurpiowskiej – Warsztaty Etnograficzne

W marcu przedszkolaki z grupy II, III ,IV, V, VIII  uczestniczyły warsztatach etnograficznych pt. ,,Wielkanoc na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W trakcie zajęć dzieci  poznały kurpiowskie tradycje i obyczaje związane z Wielkanocą. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie części teoretycznej przedszkolaki z uwagą słuchały Pań z muzeum i rozmawiały o tym jak na Kurpiowszczyźnie wyglądały przygotowania do świąt. W ramach części praktycznej wszystkie dzieci wykonały dla siebie tradycyjne palmy wielkanocne. Wykonane palmy dzieci na pewno zabiorą do kościoła, aby w Niedzielę Palmową je poświęcić.                                                                                                        Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są bardziej radosne.

Dziękujemy Paniom z Muzeum za przeprowadzenie warsztatów, były bardzo ciekawe i pouczające.

Ewelina Bonus – Chludzińska