Na wiosennej łące- zajęcia edukacyjne w terenie

Dnia 10.05.2023r.dzieci  z grupy III Krainy Misia Koralgola i  VIII Krainy Troskliwych Misiów wybrały się  na łąkę nieopodal przedszkola w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Pogoda zachęcała tego dnia do dłuższych spacerów, więc przedszkolaki zabrały ze sobą lupy, kartki, kredki, koce. Podczas tej  niecodziennej wyprawy dzieci rozwijały badawczą postawę wobec otaczającego świata, dokonując obserwacji  przyrodniczych przy użyciu lup. Wspólnie z nauczycielkami nazywały  rosnące na łące zioła i obserwowane owady, wypowiadały się na temat roli owadów w przyrodzie. Na zakończenie zajęć rysowały wybrany przez siebie fragment łąki. Po powrocie do przedszkola prace plastyczne zostały umieszczone na tablicy jako dokumentacja prowadzonych przez dzieci obserwacji. Przedszkolaki wykonując te rysunki nie tylko dokumentowały poczynione obserwacje ale jednocześnie rozwijały własną wrażliwość plastyczną i sprawność  manualną. Aktywne uczestnictwo w zajęciach  na świeżym powietrzu wpłynęło również na zdrowie fizyczne i psychiczne przedszkolaków.

Marzena Bialik