„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”

W czwartek 23.05.24r. dzieci z Krainy Misia Kolargola i Krainy Misia Ruperta wybrały się na wycieczkę  do Białegostoku. Przedszkolaki znakomicie spędziły czas w  Strefie Małego Odkrywcy w  Epi – Centrum Nauki: wznosiły budowle z klocków magnetycznych, bawiły się wodą i piaskiem kinetycznym, sterowały miniaturami dźwigów budowlanych, korzystały z gier edukacyjnych i sprzętu multimedialnego. Następnie odwiedziliśmy Jurajski Park Dinozaurów, spacer ścieżką edukacyjną był dla dzieci wspaniałą okazją do poznania wielu gatunków dinozaurów, zdobycia wiedzy na temat życia tych prehistorycznych zwierząt. Na Farmie Grzybów  i Owadów  nikt się nie nudził, przedszkolaki  potrafiły rozróżnić  jadalne grzyby od  tych trujących, a gigantycznych  owadów  wcale  się nie obawiały!

Beata Bywald