Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 11.04.2022r. w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem: “Mój ulubiony utwór literacki”. W ramach przeprowadzonego konkursu, przedszkolaki wykonały w każdej grupie pracę plastyczne techniką mieszaną, na zadany temat, posługując się przy tym kreatywnością i umiejętnościami plastycznymi. Każda z grup wyeksponowała efekty swoich prac w formie plakatów zdobiących przedszkolną szatnię. Nagrodą w konkursie były książki dla każdej z grup, pozyskane w ramach programu rządowego pod nazwą: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Program ten dotyczy wspierania organów prowadzących placówki oświatowe w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym na zakup nowości wydawniczych.