Plakat promujący wybrany kraj Europy

W miesiącu maju obchodzimy Dzień Europy. W związku z tym w naszym przedszkolu zaprezentowane zostały w szatni przedszkolnej plakaty wykonane przez przedszkolaków. Dzieci z wszystkich grup wiekowych miały okazję poznać bliżej wybrany kraj europejski. Podczas tych prac przyswajały sobie wiadomości o symbolach narodowych, tradycjach, charakterystycznych zabytkach. Miały też możliwość wymieniać kraje europejskie, w których były z rodzicami.Treści dotyczące Unii Europejskiej przekazywane były dzieciom zarówno na zajęciach z całą grupą, w małych zespołach oraz indywidualnie zainteresowanym dzieciom. Dzieci uczą się poprzez działanie, dlatego zachęcano je do wykonywania wspólnego plakatu promującego wybrany kraj Europy.Główne założenie podjętego działania to kształtowanie poczucia przynależności do Unii Europejskiej, poszanowanie kultury i dorobku innych narodów, poznanie ciekawostek z życia innych narodów oraz rozwijanie zainteresowań turystyką.

Małgorzata W.