Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Głośne czytanie dziecku ma ogromny wpływ na jego rozwój umysłowy i emocjonalny. Książka dostarcza  informacji o świecie, staje się  źródłem wielu cennych wiadomości, kształtuje wrażliwość moralną.   Przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta bardzo lubią słuchać bajek, opowiadań, przeglądać książki. Dlatego też, postanowiliśmy zaprosić  rodziców, żeby poczytali nam w przedszkolu.

We wtorek  07.05.24r. odwiedziła  nas mama Stasia B.  Pani Małgosia przeczytała dzieciom dwie książeczki: „ Kosmos” i „Tropy zwierząt” z serii „Samochodzik Franek”.   Słuchając opowiadania o kosmosie przedszkolaki przypomniały sobie i utrwaliły  nazwy wszystkich planet, ich podział (planety skaliste/grupy ziemskiej, gazowe) oraz dlaczego tak się nazywają. Książka: „Tropy zwierząt” wzbogaciła wiadomości najmłodszych na temat mieszkańców lasu i śladów jakie pozostawiają ( tropów).

Następnego dnia pięciolatki spotkały się z tatą Grzesia.  Przedszkloaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania :  „Szczęśliwy dzień” i  „Dwie biedronki z jednej łąki” z książki  Jonnny Wachowiak pt. „Opowiastki dla małych uszu”. „Szczęśliwy dzień” to historia o małej wiewiórce, która  odkrywa, że dzielenie się może sprawiać ogrom radości zarówno obdarowywanym jak i  darczyńcy. „Dwie biedronki na jednej łące” to opowiadanie o małej biedronce, która ze wszystkiego się cieszy i jej sąsiadce, która zawsze jest niezadowolona. Po krótkiej analizie treści pan Marcin nauczył dzieci zabawy „Papużka”.

Kolejnym naszym gościem była mama Stasia O. Pani Justyna przeczytała  bajkę pt. „Kosmopieski i filmowa przygoda”. Jest to bajka z serii „Psi Patrol”. Tajemniczy meteor rozbija się w Mieście Przygód, pieski zyskują supermoce i stają się kosmopieskami! Niestety burmistrz Huminger próbuje przejąć ich magiczne zdolności. Skye i reszta drużyny stawiają czoła nowemu wyzwaniu.  Po wysłuchaniu opowiadania dzieci pokolorowały rysunek „Psiego Patrolu”.

W piątek 10.05.24r.  odwiedziła nas mama Ksawerego. Pani Pamela przeczytała  książkę pt. Mysz, która chciała być lwem” autorstwa Jima Fielda i Rachel Bright . Jest to urocze opowiadanie o tym, że warto wierzyć w marzenia, bez względu na to kim jesteśmy.   Kolejna bardzo pouczająca książka to :„Franklin i jego paczka”. Z treści dowiedzieliśmy się, że przygody i zabawy najbardziej cieszą, kiedy można je przeżywać w gronie przyjaciół.

Naszym pięciolatkom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez rodziców. Na każde spotkanie czekali z niecierpliwością.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz słodkości. Było nam bardzo miło gościć  Was  w naszej grupie.

Barbara Długołęcka