,,Poczytaj mi mamo’’- spotkanie czytelnicze w grupie Kubusia Puchatka

Dnia 16.05.2024r.w grupie I Kraina Kubusia Puchatka odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze. Dzieci z naszej grupy odwiedziła mama Filipka – pani Monika Leputa. Przedszkolaki wysłuchały opowiadań ze zbioru ,,Jak widzę świat…’’- ,, Prosiaczek pokonuje strach’’, ,,Królik już się nie złości’’ (bohaterami opowiadań były postacie z bajki ,,Kubuś i przyjaciele’’). Spotkanie miało na celu kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcenie rodziców do systematycznego czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania, wzbogacania nie tyko słownictwa dzieci, ale także poszerzenie wiedzy na temat uczuć i emocji. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach, które zaproponowała mama. Na koniec spotkania otrzymały kolorowanki, które chętnie pokolorowały. Dziękujemy pani Monice za mile spędzony czas.

Marzena Bialik