Przedstawienie teatralne ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy’’

W środę 1 marca 2023 r. dzieci z Krainy Misiów z grup II, III, IV, VII oraz VIII wybrały się do Ostrołęckiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pod tytułem „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Dorotki i jej trzech przyjaciół Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. To przepiękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Główni bohaterowie pokazali również jak bezcennym skarbem jest otaczająca przyroda i jak należy o nią dbać. Zła Czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach. Wiele wrażeń w małych widzach wywołały także stroje i oprawa wizualna. Dzieci miały okazję śpiewać piosenki i interpretować ruchem słuchane utwory.

Aneta Bralska