PRZEDSZKOLAKI Z GR. IV Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

Dnia 14.03.23 r. Grupa Misia Paddingtona wyruszyła do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce. Podczas zajęć, które odbywały się dla naszych przedszkolaków w różnych pomieszczeniach szkolnych (sala lekcyjna, biblioteka, świetlica, sala gimnastyczna, stołówka) dzieci poznały budynek szkolny i teren wokół szkoły oraz uczyły się i bawiły w towarzystwie swoich szkolnych kolegów i ich nauczycieli. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z nauczycielami, budynkiem szkolnym i warunkami nauki, obowiązkiem szkolnym, zachęcenie dzieci do edukacji w klasie I, wzbogacanie doświadczeń i wiadomości dzieci związanych ze szkołą, integracja uczniów i przedszkolaków. Spotkanie przedszkolaków z uczniami klasy trzeciej szkoły podstawowej przyniosły korzyści wszystkim uczestnikom tego spotkania, ponieważ przedszkolaki poznały środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole. Trzecioklasiści w roli gospodarzy z dumą prezentowali swoje umiejętności.                                                Dziękujemy mamie Miłosza za zaproszenie i poświęcony czas oraz za kształtowanie pozytywnego stosunku do szkoły.

Ewelina Bonus – Chludzińska , Joanna Krajewska