„Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Dzieci z Krainy Misia Ruperta biorą udział w realizacji ogólnopolskiego programu „Skąd się biorą produkty EKOLOGICZNE?”. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W piątek 02.02.24r. pani Dorota L. – przedstawiciel Trójki Grupowej- przyniosła do sali torbę pełną zakupów. Po rozpakowaniu okazało się, że są to owoce i warzywa. Przedszkolaki przypomniały sobie ich nazwy, a oglądając zauważyły, że wszystkie mają taki sam znaczek.

Żeby dowiedzieć się co on oznacza i skąd się biorą produkty, na które przykleja się ten znaczek, pięciolatki obejrzały film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Po filmie przyszedł czas na degustację. Po umyciu rąk, owoców i warzyw dzieci z zasłoniętymi oczami próbowały jak smakują produkty ekologiczne. Po dawce witamin dostarczonej do organizmu, omówiliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia zwracając uwagę na produkty i wpływ aktywności fizycznej na zdrowie każdego człowieka. Następnie pięciolatki pokolorowały produkty znajdujące się na piramidzie. Na zakończenie ze smakiem zjadły pozostałe owoce i warzywa.

Barbara Długołęcka