Spotkanie czytelnicze z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce

Dnia 26.09.2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Szkolnego Wolontariatu “Książka oknem na świat  – pokaż mi świat ukryty w książkach.” W ramach projektu wolontariusze ze szkoły wraz z  pedagogiem szkolnym p. Katarzyną Sul uczestniczyli w zajęciach z dziećmi z grupy Misia Koralgola oraz Misia Ruperta. Pola i Aleksandra z klasy VII przeczytały dzieciom bajkę Hansa Christiana Andersena “Księżniczka na ziarnku grochu”, przeprowadziły zabawę ruchową przy muzyce oraz pomogły przedszkolakom wykonać pracę plastyczną –„ Łóżko dla księżniczki” z prawdziwym ziarenkiem grochu.

Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, a dzieci aktywnie i chętnie brały w nich udział. Czekamy na kolejne spotkania 😊

Sylwia Malinowska