Spotkanie z Leśniczym Nadleśnictwa Ostrołęka

W dniu 19 czerwca 2024r. w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z Panem Jarosławem  Domian Leśniczym Nadleśnictwa Ostrołęka. W spotkaniu uczestniczyły dzieci  z  grupy I Krainy Kubusia Puchatka  i  grupy IV Krainy Misia Paddingtona. Celem spotkania było wdrożenie dzieci do szacunku dla przyrody oraz zapoznanie ich z pracą leśnika. Pan leśniczy w bardzo ciekawy sposób opowiadał  o  swojej pracy, o lesie i jego mieszkańcach, przypomniał dzieciom zasady zachowania się w lesie ,,Leśny savoir- vivre’’ a także jak należy chronić lasy, by rosły a nie płonęły. W trakcie spotkania dzieci zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat zwierząt. Na koniec spotkania dzieci wręczyły naszemu gościowi  GIGA LAURKĘ  DLA STRAŻNIKÓW LASÓW , która jest wyrazem ogromnego uznania i podziękowania za ochronę polskich lasów przed pożarami. Przedszkolaki z tych dwóch grup wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów z okazji Święta Strażników Lasu. Dzisiejsze spotkanie było okazją aby docenić i podziękować Leśnikom Nadleśnictwa Ostrołęka za to, że opiekują się naszymi lasami i chronią je przed pożarami. Dzieci biorące udział w tej akcji otrzymały Dyplomy Małego Strażnika Lasów, nauczycielki otrzymały Certyfikaty Animatora Strażników Lasów , przedszkole otrzymało Certyfikat placówki przyjaznej lasom. Składamy serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi  Domian za poświęcony nam czas  oraz pouczające zajęcia przyrodnicze.

Marzena Bialik