Spotkanie z ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy

23.05.2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy Panią Paulinę Szczerbo Sawicką. Pani Paulina wyjaśniła dzieciom czym się zajmuje oraz zaprezentowała używane przez nią akcesoria. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo przedszkolaki przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowniczkę, a następnie według jej wskazówek naśladowały masaż serca. Ponadto dzieci utrwaliły sobie znane im już numery alarmowe służb ratowniczych, zasady bezpiecznej zabawy oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Dziękujemy Pani Paulinie za niezwykłe warsztaty, które uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Dzięki takiej lekcji, dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Marzena Bialik