Spotkanie z ratownikiem medycznym w Krainie Kubusia Puchatka

W środę 23 marca  w Krainie Kubusia Puchatka gościliśmy ratownika medycznego Pana Michała. Głównym celem  spotkania było przekazanie informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławień, skaleczeń, zasłabnięć i złamań, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Pan Michał wyjaśnił przedszkolakom na czym polega jego praca oraz zaprezentował używane przez niego akcesoria. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, co należy zrobić zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, utrwaliły znane numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały medale z wizerunkiem  dobrze im znanych bohaterów ,,Psiego patrolu”.