Spotkanie z Trenerem Piłki Nożnej

“Każde dziecko o tym wie:

Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa.

Są reguły, jest zabawa…”

W czwartek, 13 czerwca odbyło się spotkanie z p. Bartłomiejem Jezierskim – trenerem piłki nożnej. Tego dnia plac przedszkolny zamienił się w boisko sportowe, na którym głównymi zawodnikami były dzieci. Pan Bartek rozpoczął spotkanie od wspólnej rozgrzewki następnie poprowadził ćwiczenia oraz konkurencje z piłką.Przedszkolaki mogły się wykazać zwinnością i sprytem a przy okazji poprawiły swoją kondycję ruchową. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do ćwiczeń czerpiąc radość z dobrej zabawy. Super frajdą i wspaniałą zabawą dla wszystkich uczestników były ćwiczenia z wykorzystaniem różnorodnych przyborów. Podczas wyczynów sportowych, przedszkolni zawodnicy rozwijali ogólną sprawność ruchową, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność współdziałania w grupie oraz właściwe postawy społeczne. Na koniec po sportowych emocjach dzieci z chęcią pomogły panu Bartkowi w porządkowaniu piłek, pachołków i powróciły radosne do swoich sal.

Panu Bartłomiejowi serdecznie dziękujemy za wizytę i prowadzenie atrakcyjnych ćwiczeń i zabaw ruchowych.

Małgorzata Wilkowska

Ewa Poteraj