Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Krainie Misiów

W poniedziałek 16.09.24r. obchodziliśmy  Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.  Celem tego wydarzenia było edukowanie oraz uświadomienie naszych przedszkolaków,                                                         jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach, gdy czyjeś życie i zdrowie jest zagrożone. W grupach odbyły się interesujące spotkania                                                   z ratownikami medycznymi, gościli u nas Pan Michał i Pan Jakub. Przekazali wiele cennych  informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrażających naszemu  życiu                              i zdrowiu np. : oparzenie, zadławienie, skaleczenie, zasłabnięcie i złamanie. Ratownicy medyczni wyjaśnili przedszkolakom na czym polega ich zawód oraz zaprezentowali używane  w pracy niezbędne  przedmioty. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, co należy zrobić zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, utrwaliły znane numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Oglądały film edukacyjny i dowiedziały się, co zrobić, gdy widzimy osobę nieprzytomną i jak powinno wyglądać zgłoszenie telefoniczne w takiej sytuacji, ćwiczyły ułożenie pozycji bocznej bezpiecznej. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami, na podsumowanie tych ciekawych wydarzeń wykonały prace plastyczne: apteczki medyczne – oczywiście wyposażyły je kompleksowo i profesjonalnie,                                          w niezbędne  artykuły opatrunkowe i akcesoria medyczne.

Beata Bywald, Sylwia Malinowska, Ewelina Bonus – Chludzińska, Agnieszka Mamińska