Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Ma dwie łapki, brzuszek, uszka.                                                                                                     Jest mięciutki jak poduszka”.

Miś jest bardzo ważny dla każdego  dziecka. Miękki, puchaty, bohater wielu książek i filmów, dający poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Można go przytulić a nawet powierzyć najskrytsze  sekrety.

W czwartek 23.11.23r. w Krainie Misiów obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to nie tylko  święto ulubionej zabawki  ale także święto naszego przedszkola. Tego dnia dzieci przyszły do placówki ze swoim przyjacielem – misiem ( dużym, małym, kolorowym, mięciutkim, puchatym – każdy był piękny i wyjątkowy). Wchodzących, w przedszkolnej szatni, witały  również misie. Po śniadaniu misie odwiedziły każdą grupę proponując dzieciom różne zabawy.  Przedszkolaki poznały historię powstania  bohatera dzisiejszego dnia, bawiły się  przy  piosence „Ja jestem niedźwiadek”,  tańczyły do utworu  „Gumimiś”, poznały także izraelski  taniec integracyjny „Tzadik Katamar”.  Na koniec nasi wychowankowie zaśpiewali misiom tradycyjne „Sto lat”.  Ogromną radość sprawiło  dzieciom ozdabianie i degustacja upieczonych poprzedniego dnia misiowych ciasteczek.          Nie był to jednak koniec niespodzianek. Najmłodszych odwiedzili rodzice, którzy  czytali bajki  o misiach – patronach poszczególnych grup.  Na zakończenie   dzieci wykonały prace plastyczne, których główną postacią był oczywiście – miś.

Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i zabaw. Mamy nadzieję, że na długo zostanie  on we wspomnieniach dzieci.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy wcielili się w postacie misiów.

Barbara Długołęcka

Ewelina Kwaśny