Warsztaty plastyczne

Twórczość  plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku Przedszkolnym.

10.05.23r. Dzieci z grupy:  I Kraina Misia Puchatka, IV Kraina Misia Paddingtona, VII Kraina Misia Uszatka, VI Kraina Misia Ruperta miały możliwość uczestniczyć w warsztatach plastyczno – technicznych, które przeprowadziła p. Malwina Dumała. Plastyk, która na co dzień prowadzi zajęcia z zakresu sensoplastyki.                                                                                                                                             Na wstępie spotkania p. Malwina pokazała jak ciekawe i piękne rzeczy można stworzyć z masy gipsowej. W toku prowadzonych zajęć przedszkolaki samodzielnie przygotowały masę gipsową, a następnie za pomocą foremki-odlew. Ostatnim etapem warsztatów było pomalowanie odlewów.                                            Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci oraz  zapoznanie  z różnorodnymi technikami plastycznymi.

Zajęcia były dla dzieci nowym doświadczeniem plastycznym z ciekawym materiałem.

Ewa Poteraj