Wielkanocne zabawy w Krainie Misia Kolargola

W okresie świątecznym dzieci z grupy III, przekształciły znane zabawy na takie związane z tematyką świąt. Bawiły się w rytmy, wykorzystując ozdoby wielkanocne. Ćwiczenia w układaniu rytmów pomagają dzieciom zauważyć powtarzalność różnych wzorców, korzystania z nich w rozmaitych sytuacjach, pozwalają lepiej rozumieć otaczający je świat, a w przyszłości łatwiej uczyć się matematyki. Następnie dzieci wykonały wielkanocny tor przeszkód w kształcie pisanki. Samodzielnie narysowały na podłodze kształt jajka i wykleiły go za pomocą taśmy malarskiej oraz nakleiły ozdoby wg własnego pomysłu. W dalszej kolejności zabawa przeniosła się do ogrodu przedszkolnego, gdzie przedszkolaki narysowały swoją własną niepowtarzalną pisankę.