Wycieczka do Białegostoku z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka 18 maja 2023 roku przedszkolaki z Krainy Misia Jogiego, Krainy Troskliwych Misiów oraz Krainy Misia Kolargola wybrały się na wycieczkę autokarową na trasie Białystok/Wasilków. Pierwszym etapem wycieczki był przejazd do Białegostoku do Epi-Centrum Nauki – to wyjątkowe i pasjonujące miejsce, w którym nauka styka się z zabawą, aby rozbudzić kreatywność i ciekawość świata dzieci. Wchodząc do Epi-Centrum przedszkolaki przeniosły się w świat, w którym nuda nie istnieje .Doświadczenia, eksperymenty, nowoczesne technologie- ciągle coś się działo. Dzięki specjalnie zaprojektowanym strefom każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Następny etap wycieczki to przejazd do Wasilkowa i zwiedzanie  Jurajskiego Parku Dinozaurów. Idąc ścieżką edukacyjną wśród drzew przedszkolaki co chwila napotykały na relikty przeszłości: tu wyglądał zza krzaka spinozaur, tam triceratops karmił swoje małe…Zza drzew słychać było ryk tyranozaura, a na łące cearadaktyl podrywał się do lotu. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o tych wymarłych zwierzętach. Kończąc ścieżkę edukacyjną z dinozaurami  przeszliśmy na Farmę Grzybów i Owadów. Rozlokowano tam powiększone modele grzybów oraz modele owadów wzbogacone stosownymi opisami przyrodniczymi. Wizyta na Farmie Grzybów i Owadów była dla każdego przedszkolaka nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale także interesującą i przydatną plenerową lekcją biologii.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrołęki.

Agnieszka Mamińska