Wycieczka grupy VII Kraina Misia Uszatka do Nadleśnictwa w Ostrołęce

Dnia 8.11.2021 r. Przedszkolaki były na wycieczce w Nadleśnictwie w Ostrołęce. Na miejscu przywitał nas pan Damian – specjalista służby leśnej w zakresie edukacji przyrodniczo – leśnej i zaprosił dzieci do zwiedzania ogrodu dydaktycznego im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu. Pan Damian opowiadał dzieciom o drzewach i roślinach, które rosną w ogrodzie oraz o ptakach, zwierzętach leśnych, które dzieci mogły zobaczyć na tablicach demonstracyjnych. Pan leśniczy zademonstrował dzieciom  drzewo, w którym dzięcioł dziobem zrobił dziuplę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa owadów, szczególnie kolekcje motyli. Następnie dzieci odgadywały głosy zwierząt i ptaków w formie zagadek dźwiękowych. Na zakończenie  pan Damian zorganizował dzieciom zabawy ruchowe: skoki w workach i  jazdę na nartach. W prezencie przedszkolaki otrzymały budkę lęgową dla ptaków.

Dzieci zadowolone i w dobrym nastroju wróciły autobusem MZK do przedszkola. Pan leśniczy zaprosił nas na kolejne spotkanie na wiosnę. Na pewno wrócimy.

Opracowała: B. Kilijańska