Wycieczka Krainy Misia Kolargola i Troskliwych Misiów do lasu

Dnia 21 czerwca 2023r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się  na wycieczkę do Nadleśnictwa Ostrołęka na ścieżkę edukacyjną w Łęgu Starościńskim. Głównym celem wizyty w lesie było poznanie środowiska przyrodniczego regionu, zasad funkcjonowania ekosystemu leśnego, zapoznania z gospodarką w lasach i pracą leśników. Pan Damian oprowadził nas po lesie, w ciekawy i przystępny sposób przybliżył przedszkolakom zagadnienia związane z florą i fauną lasu. Spacer leśnymi ścieżkami dostarczył wszystkim wiele przyjemności i był okazją do prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu- pieczone kiełbaski nad ogniskiem. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie.

Wycieczka do lasu była bardzo udana, a dzieci zadowolone i pełne wrażeń powróciły autokarem do przedszkola.

Marzena Bialik

Martyna Kaczyńska