Z wizytą u Strażaków

W środę 12.06.2024r. przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta i Krainy Misia Kolargola  odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.  W sali edukacyjnej „Ognik”, dzieci obejrzały krótki film i prezentację multimedialną  o zagrożeniach pożarowych w domu, przedszkolu i lesie . Dowiedziały  się, jak należy zachować się w razie pożaru. Przypomniały sobie również numer Straży Pożarnej – 998 .  Strażacy  poruszyli także problem  tlenku węgla, który jest bezzapachowy i niewidoczny  i pokazali pięciolatkom urządzenie, które  alarmuje domowników w razie zagrożenia.

Z sali edukacyjnej przeszliśmy do garaży, gdzie nasi przewodnicy z pasją opowiadali o swoich obowiązkach, pokazując różnorodne sprzęty, które wykorzystują w codziennej pracy. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem oglądali wozy strażackie, a najbardziej emocjonującym momentem była możliwość lania wody z węża strażackiego.

Wizyta w Straży Pożarnej była cenną lekcją o bezpieczeństwie i pracy służb ratowniczych.

Barbara Długołęcka