Zespół Tańca Ludowego “Ostrołęka ” w Naszym Przedszkolu – ,,Spotkanie z Folklorem”

Dnia 07.12.22 r. Nasze Przedszkole odwiedził Zespół Tańca Ludowego ”Ostrołęka” wraz z kapelą, która jest częścią zespołu. Było to niesamowite spotkanie z folklorem. Przedszkolaki mogły zobaczyć piękne występy młodych tancerzy, którzy zatańczyli tańce kurpiowskie m.in. fafura czy starą babę. Zaprezentowano również tańce narodowe Walca z Polką. Występom towarzyszyły piękne stroje, o których p. Aleksandra Szymańska opowiedziała i wymieniła poszczególne części danego stroju. Dzieci wraz z kapelą p. Joanną Niską, która grała na akordeonie oraz p. Pawłem Perzanowskim, który grał na bębenku, nauczyły się śpiewać piosenki pt. ,,Drepce Konik Drepce” oraz miały możliwość wyjść na „przedszkolną scenę” i wspólnie zatańczyć z młodymi tancerzami Konika.

Zespół Tańca Ludowego Ostrołęka tworzy przecudowna grupa dzieci na czele, której stoi pani Aleksandra Szymańska wraz z kapelą panią Joanną Niską i panem Pawłem Perzanowskim. Połączeni są pasją, przyjaźnią, zamiłowaniem do folkloru oraz kultury regionalnej i narodowej, a wspólnie spędzony czas tworzy ich więzi na całe życie.

Uwielbiamy patrzeć na prawdziwe piękno i dobro kulturowe, które od najmłodszych lat kultywowane jest wśród dzieci. Cieszymy się, gdy nasze przedszkolaki chętnie stają się częścią Zespołu, bo udział w zespole to nie tylko możliwość poznania narodowych i regionalnych tańców i pieśni, ale także szansa na nawiązanie nowych przyjaźni i nauka współpracy w grupie rówieśników.

Dziękujemy Zespołowi Tańca Ludowego ”Ostrołęka” za kultywowanie folkloru oraz tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej wśród dzieci.

Ewelina Bonus –Chludzińska, Joanna Krajewska