Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące… Jabłko – pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek, wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

W czwartek 28.09.23r. obchodziliśmy w Krainie Misiów Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami                               To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci zdobyły wiedzę o tym cennym skarbie polskich sadów – jabłku, które króluje jesienią na naszym stole. Poznały różne gatunki jabłek, ich walory zdrowotne i odżywcze, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobyły wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, zatańczyły również “jabłkowy” taniec, rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Każda grupa wykonała pracę plastyczną przedstawiającą jabłko. Ten dzień minął jabłkowo i był doskonałym sposobem zachęcania dzieci do jedzenia owoców i promowania zdrowego stylu życia.

Beata Bywald, Marzena Bialik. Ewelina Kwaśny