,,Zima wokół nas’’- kreatywne działania dzieci w plenerze.

Zima to bardzo piękna pora roku. Dostarcza dzieciom wiele pozytywnych wrażeń zarówno tych wizualnych jak i twórczych. Przedszkolaki jako baczni obserwatorzy dostrzegają zmiany w przyrodzie związane z każdą porą roku. Najważniejsze jednak dla dzieci są zabawy na świeżym powietrzu. Chociaż jest zimno na dworze, mróz szczypie w nosy, to im  nie przeszkadza bo przecież ,, Zima lubi dzieci najbardziej na świecie’’. Gdy pojawia się śnieg na dworze, przedszkolaki podejmują często  kreatywne działania w plenerze: lepią duże i małe kule śnieżne, bałwanki, jeżdżą na sankach, tworzą aniołki na śniegu, rzucają śnieżkami do celu, troszczą się o ptaki, przeprowadzają różne eksperymenty ze śniegiem oraz tworzą prace plastyczne przedstawiające charakterystyczne cechy tej bajecznej pory roku. Dzieci są zadowolone, że zima jest wokół nas.