11 Listopada – Święto Niepodległości

11 listopada to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. To święto państwowe, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. Pielęgnując tradycję oraz ucząc szacunku do historii ojczystej, w piątek 10 listopada dzieci spotkały się by wspólnie świętować to ważne wydarzenie. Każda z grup, ubrana była w odświętne stroje. Dzieci z Grupy III, VI i VII zaprezentowały przed kolegami krótki montaż słowno – muzyczny o Polsce. Odbył się również  konkurs wiedzy o naszym kraju. Na zakończenie wszystkie grupy odśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasze przedszkole włączyło się również do  ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta 2023r”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Przedszkolaki odwiedziły lokalne miejsca pamięci narodowej i zapaliły znicze, obejrzały  prezentację multimedialną „11 Listopada Święto Niepodległości”, a także przygotowały prace plastyczne, na których zamieściły ciekawostki związane z obchodami tych ważnych dni.

Barbara Długołęcka