Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Wody. Głównym celem przeprowadzenia tego specjalnego dnia było kształtowanie postaw proekologicznych. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach poświęconych znaczeniu wody w życiu człowieka, poznały właściwości wody, dowiedziały się dlaczego jest tak ważna i niezbędna w przyrodzie, określały właściwości wody min. zapach, kolor, porównywały objętość wody w zależności od naczynia, w którym się znajduje woda. Wszystkie dzieci ustaliły, że należy wodę oszczędzać i podały w jaki sposób powinniśmy to robić w domu. Plansza zobrazowała w jaki sposób woda krąży w przyrodzie, a film edukacyjny “Woda wokół nas” pokazał ile wody jest na Ziemi, a ile w ciele człowieka, jak woda trafia do naszych domów i co dzieje się ze ściekami.  Najmłodsi zdobyli informacje na temat szanowania i oszczędzania wody.  Nie zabrało ciekawych  eksperymentów.                                                             Ten dzień miał na celu również rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Wszystkie zabawy, doświadczenia przyczyniły się do zainteresowania, zaangażowania i radości ze strony dzieci.

Ewelina Bonus – Chludzińska