23.04. Światowy Dzień Książki

Obchodziliśmy w dniu dzisiejszym Międzynarodowy Dzień Książki, który przypada co roku dnia 23 kwietnia. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Tego dnia każde dziecko przyniosło swoją ulubioną książkę oraz miało okazję o niej  opowiedzieć. Przedszkolaki w dowolnym momencie mogły obejrzeć ulubione książki swoich kolegów i koleżanek. Dzieci obejrzały także  prezentację multimedialną pt. “To jest bajeczka – Jak powstaje książeczka?”, podczas której zapoznały się między innymi z historią i etapami powstawania książki oraz odpowiadały na zagadki związane ze znanymi bajkami dla dzieci. Na koniec mogły stać się autorami własnych książeczek  tworząc okładkę, tytuł i ilustrację.

Ewelina Bonus – Chludzińska