BohaterON – włącz historię!

Dnia 29.09. 22r. grupa IV Misia Paddingtona uczestniczyła w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX  wieku.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim”  oparte na relacji dziadek – wnuczka, która w prosty sposób wyjaśniła czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokazała, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z dzisiejszymi, młodymi patriotami. Po obejrzeniu przedstawienia i odbytej pogadance zostały wykonane papierowe myszki, które posłużyły do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów.

Celem edukacji przedszkolaków było wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości.

Ewelina Bonus – Chludzińska

Joanna Krajewska