„Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć”

W poniedziałek 04.03.2024r. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Dentysty, przedszkolaki z Krainy Misia Ruperta spotkały się z panią Basią, higienistką stomatologiczną. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie lęku przed wizytą u dentysty.   Pani Basia rozmawiając z dziećmi, zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie: spożywanie warzyw i owoców i  unikanie słodyczy. Wyjaśniła przedszkolakom jak prawidłowo myć zęby. Następnie pięciolatki mogły wypróbować omówioną technikę  na zestawie tzw. „dużej szczęki”.   Dzieci  z zainteresowaniem słuchały gościa, chętnie też dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi omawianego tematu.                        Serdecznie dziękujemy Pani Basi  za poświęcony czas oraz  cenne wskazówki. Dziękujemy Pani Pameli, mamie Ksawerego za zorganizowanie spotkania.

Barbara Długołęcka