Chcemy być bezpieczni- wycieczka gr. IV i gr. VIII do Komendy Miejskiej Policji

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem w pracy z przedszkolakami, dlatego     20 maja dzieci   z Krainy Misia Paddingtona oraz Krainy Troskliwych Misiów odwiedziły Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Z przedszkolakami spotkali się policjanci :dzielnicowy- asp. Janusz Kośnik oraz  st.asp. Krzysztof Kolator. Wspólnie z policjantami dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego przechodzenia przez ulicę. Zbliżają się wakacje i wakacyjne wyjazdy, w związku z tym panowie policjanci rozmawiali  z dziećmi na temat zasad bezpiecznego zachowania się podczas wakacyjnego  wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem zasady ograniczonego zaufania do osób nieznajomych. Nasi wychowankowie wykazali się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa: pokazali m.in. jak prawidłowo przechodzić  przez  ulicę, oraz  co  robić, gdy  zaczepia  nas  osoba  nieznajoma. Ta wiedza   i umiejętności dzieci spotkały się z wielkim uznaniem policjantów.  Serdecznie dziękujemy policjantom za poświęcony nam czas.