Czyste powietrze wokół nas

Dnia 5.05.2022 r. Dzieci z grupy III “Kraina Misia Kolargola”, z grupy IV ” Kraina Misia Paddingtona” oraz z grupy VII “Kraina Misia Uszatka” realizował kolejny etap Programu Czyste Powietrze Wokół Nas.

Na tablicach grupowych był zamieszczony ” List do rodziców”, informujący o kształtowaniu prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu. Na zajęciach przedszkolaki dowiedziały się o różnych źródłach dymu, czyli: Co i dlaczego dymi?, Jak się czuję kiedy dymi papieros? – czyli wzbogacanie wiedzy dzieci  na temat szkodliwości  dymu nikotynowego. Co dzieje się, gdy ludzie palą papierosy? – dzieci dowiedziały się o skutkach palenia tytoniu i o szkodliwości biernej ekspozycji na dym tytoniowy.

Przedszkolaki w ramach kształtowania postaw prozdrowotnych kolorowały Dinka, który jest symbolem wyboru przedszkolaków  – zdrowego stylu życia. Dzieci również wykonały znaczki: “Nie pal przy mnie”, czyli rysowały znak zakazu palenia.