,,Czytanie ma moc”- Paddington zwiedza Londyn, kodowanie z Paddingtonem”

Dnia 16.11.2021r. grupa III ,,Kraina Misia Koralgola i grupa VII ,,Kraina Misia Uszatka” przywitały wyjątkowego gościa Misia Paddingtona, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy i zwiedzania Londynu. Miś Paddington rozmawiał z dziećmi w języku angielskim i opowiedział im o ważnych miejscach i symbolach Londynu i Anglii. Przedszkolaki na siedmiu stacjach zobaczyły: Double Decker Bus,  Red Telephone Box, Tower Bridge, Big Ben, London Eye, Buckingham Palace, Queen Elizabeth II i Winnie the Pooh oraz flagę Anglii.Dzieci miały możliwość zobaczyć wszystkie ważne miejsca i symbole Londynu nie tylko na obrazkach, ale również na tablicy interaktywnej. Na zakończenie Miś Paddington przekazał dzieciom karty do zabawy w kodowanie, niedokończone obrazy do wykonywania kreatywnych prac plastycznych oraz naklejki. Przedszkolaki miały wyjątkową lekcję języka angielskiego, poznały Londyn, wprowadzone zostały w świat kodowania i kreatywności.

Spotkanie było przeprowadzone na podstawie realizacji Programu: ,,Czytanie ma moc”.

Opracowała: P. Suławka