ul. M. Konopnickiej 6 | kontakt@pm17.ostroleka.edu.pl | 29 760 58 68

„Czytanie ma moc”

    

Ogólnopolski program czytelniczy: rozbudzanie dziecięcej ciekawości i frajdy z czytania, promocja czytelnictwa, rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia.

W środę 20 października Krainę Misiów odwiedził niecodzienny gość – Miś Paddington – niedźwiadek o wielkim sercu, przyjaciel każdego dziecka, wielbiciel marmolady, dobrych manier i przygód!

Razem z Misiem wspaniale się bawiliśmy! Wspólnie wykonaliśmy akrobacje i sztafetę z kolorowymi walizkami oraz pracę plastyczną „Malowanie, a’ la Paddington czyli udoskonal ten obraz”. Poznaliśmy ulubione miejsca Misia Paddingtona w Londynie, razem wytropiliśmy i wpadliśmy do „Kawiarni”, gdzie na piątkę zdaliśmy krótki „egzamin” nt uprzejmości, której mistrzem jest Miś Paddington, a nagrodą były ulubione smakołyki gościa – ciasteczka z marmoladą. Spotkanie pt. „Jesień z  Paddingtonem” sprawiło naszym przedszkolakom wiele radości, dodało energii i zapału do działania, bo „Czytanie ma moc”, zwłaszcza, kiedy poznajemy świat i jego wartości  w towarzystwie ulubionego bohatera literackiego.