„Do przedszkola warto przyjść”

W dniach 28 i 29 sierpnia 2023r. odbyły się dni adaptacyjne dla najmłodszych przedszkolaków. Celem było zapewnienie nowoprzyjętym dzieciom atmosfery zaufania, akceptacji oraz bezpieczeństwa. Dzieci poznały swoje panie, mogły wspólnie się pobawić, zintegrować, poznać nowe otoczenie, a ich rodzice mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania przedszkola, sposobem organizacji zajęć oraz z wyposażeniem sali i placu zabaw. Aby maluszki dobrze czuły się w przedszkolu trzeba je odpowiednio przygotować. Temu właśnie służyły przeprowadzone zajęcia adaptacyjne. Takie zajęcia mają na celu eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej i pokazanie ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i paniami w przedszkolu. Dzieci i ich bliscy spędzili miło czas uczestnicząc w zabawach muzycznych, plastycznych i ruchowych.

Joanna Krajewska, Marzena Bialik, Ewelina Bonus -Chludzińska